20 Lipiec 2016

Wodospad Wilczki

Wodospad Wilczki Wodospady są w Polsce zjawiskiem na tyle rzadkim, że chyba każdy z nich jest pożądanym przez wszystkich turystów obiektem wypraw. Nie inaczej jest z jedną z najbardziej popularnych atrakcji Ziemi Kłodzkiej – wodospadem, który w Międzygórzu tworzy rzeka Wilczka. Ze swoimi 22m wysokości jest to jednocześnie drugi co do wielkości wodospad w Sudetach.

Kaskada znajduje się na terenie rezerwatu przyrody, na który wstęp jest bezpłatny, choć przyjeżdżając samochodem trzeba się liczyć z kosztem parkingu. Ukryty wśród bujnej roślinności wodospad można podziwiać z różnych perspektyw spacerując wytyczonymi ścieżkami i mostkami.

Pejzaż jest całkiem przyjemny, ale z pewnością nie dorównuje temu sprzed lat – sztucznie utworzony w XIX wieku próg aż do powodzi w 1997 roku podwyższał kaskadę o dodatkowe 5 metrów, a nad wodospadem znajdowały się ogrody z fontanną, po których obecnie brak jakichkolwiek śladów. Mimo to widok wodospadu jest wart zobaczenia. Z pewnością jednak na zwiedzanie tego miejsca lepiej wybierać pory roku, w których roślinność nie będzie tak mocno wybujała.
Powrót