31 Marzec 2016

Jeśli eksperymenty to tylko w Gdyni

Jeśli eksperymenty to tylko w Gdyni W dzisiejszych czasach nie jest łatwo zachęcić dziecko do wyjścia z domu – komputer i bogaty program telewizyjny skutecznie rywalizują z rowerem czy rolkami. Taka aktywność wymaga poza tym dobrej pogody, co w naszym klimacie nie jest codziennością. Na szczęście potrzeba zapewnienia dzieciom ciekawej alternatywy dla zwykłego wyjścia na dwór jest coraz częściej dostrzegana, czego przykładem może być Gdynia i mieszczące się tu Centrum Nauki Eksperyment.

Ze względu na bogatą ofertę w miejscu tym miło spędzą czas zarówno dzieci w każdym wieku, jak i dorośli. Ta interaktywna wystawa podzielona jest na poszczególne strefy tematyczne. W każdej z nich można korzystać z instalacji i urządzeń pozwalających w łatwy sposób zrozumieć rozmaite zagadnienia z wielu dziedzin nauki – lub po prostu się nimi pobawić.

Znajdziemy tu zatem strefę poświęconą wodzie, w której można poznać siłę i właściwości tego żywiołu poprzez np. budowę tam czy tworzenie wodnych wirów. Drzewo Życia to część wystawy, która właśnie w formie drzewa prezentuje różne zagadnienia związane z przyrodą. Możemy tu nie tylko „podglądać” zwierzątka, ale też zobaczyć świat ich oczami, a nawet poczuć się jak nietoperze wykorzystujące przy poruszaniu się echolokację. W kolejnej strefie zgłębimy tajniki ludzkiego ciała – gigantyczna jama ustna w zabawny sposób da nam znać, w których jej regionach odczuwane są poszczególne smaki, zobaczymy też funkcjonowanie kolejnych układów organizmu, a nawet przeprowadzimy operację. Miłośników zagadnień związanych z fizyką na pewno bardzo zainteresują instalacje w strefie Niewidoczne Siły, gdzie będą mogli eksperymentować np. z magnetyzmem, dźwiękiem, czy siłą grawitacji.

Centrum Nauki Eksperyment to doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu. Liczne instalacje i interaktywne urządzenia, które dla najmłodszych są ciekawe wyłącznie ze względu na możliwość wprawienia w ruch jakichś elementów, dla starszych dzieci są już doskonałym wprowadzeniem w świat nauki, a dla dorosłych przypomnieniem i niejednokrotnie zrozumiałym wyjaśnieniem tego, o czym uczyli się w szkole. Dodatkową zaletą jest możliwość korzystania z atrakcji niezależnie od pory roku i pogody.
Powrót