1 Luty 2016

Złoty Widok

Złoty Widok Amatorzy górskich wycieczek cenią sobie możliwość długich, często nawet męczących wypraw, które dają im to, czego nie można doświadczyć w zgiełku codziennego życia – kontakt z przyrodą i możliwość kontemplacji jej piękna w ciszy przerywanej wyłącznie świergotem ptaków i szelestem lasu. Jednak tym, co najbardziej pozostaje w pamięci z takich wędrówek, są wspaniałe widoki rozciągające się ze szczytów gór, dla których warto maszerować przez długie godziny.

Niestety, takie atrakcje dostępne są wyłącznie dla osób o dość dobrej sprawności fizycznej – ludzie starsi czy z małymi dziećmi rzadko porywają się na wielogodzinne, męczące wyprawy. Na szczęście nasze góry oferują tak szeroką gamę możliwości, że nawet mniej wprawieni turyści mogą podziwiać ich piękno. Jednym z takich miejsc jest Złoty Widok.

Zloty Widok to szczyt o wysokości ponad 600m n.p.m. znajdujący się na północno-zachodnim krańcu Pogórza Karkonoskiego, w pobliżu Szklarskiej Poręby. Można do niego dojść niewymagającym niebieskim szlakiem, a nawet dojechać w jego pobliże samochodem. Mimo tak łatwego dostępu miejsce jest naprawdę godne zobaczenia, zresztą już sama nazwa szczytu na to wskazuje. Z tego skalnego progu górującego nad doliną Kamiennej można podziwiać wspaniałą panoramę Karkonoszy, rozciągająca się od Szrenicy po Śnieżkę. Warto też odwiedzić pobliskie atrakcje – Grób Karkonosza, a szczególnie tzw. Chybotek.
Powrót