21 Październik 2015

Nadmorskie ogrody

Nadmorskie ogrody W odległości zaledwie kilku kilometrów od morza, w okolicy popularnych kurortów jak Mielno, Ustronie Morskie czy Kołobrzeg, znajdują się przepiękne ogrody, które wywierają ogromne wrażenie nie tylko na zamiłowanych działkowcach i ogrodnikach. Zlokalizowane w Dobrzycy Ogrody Tematyczne zachwycają wszystkich turystów nie tylko skalą przedsięwzięcia, ale i niezwykłą troską o każdy najdrobniejszy szczegół.


W zasadzie atrakcja ta ma tylko jedną wadę – nie ma sensu się tam wybierać, jeśli nie mamy wystarczająco dużo czasu na spokojne błądzenie ścieżkami Hortulusa i podziwianie kolejnych widoków. Cały obiekt zajmuje sporą powierzchnię - rozpościera się na przeszło 4ha. Naprawdę duże wrażenie robi też bogactwo znajdujących się tu gatunków i odmian roślin, których podobno jest ponad 6 tysięcy. Nie ma tu jednak miejsca na harmider i przypadkowość – wszystkie rośliny są wypielęgnowane i starannie dobrane do danego miejsca. W ten sposób na terenie tego ogromnego założenia powstało kilka ogrodów tematycznych, w których dobór roślin i innych elementów tworzy zwartą całość. Możemy tu zatem zobaczyć jak wygląda na przykład ogród w stylu japońskim czy francuskim, ale także odwiedzić ogród ziołowy lub rosarium, jak również ogród skalny i wiele, wiele innych.


Hortulus to miejsce, w którym każdy znajdzie jakiś „swój” zakątek. Twórcy ogrodów zadbali o odpowiednią ilość ław, ławeczek, krzeseł czy nawet hamaków, zawsze zresztą idealnie dopasowanych do danego miejsca, na których można spokojnie oddawać się kontemplacji przyrody. Oprócz strawy dla ducha jest też i strawa dla ciała – posilić się można w znajdującym się na terenie Hortulusa barze. Z ogrodami sąsiaduje też sklep oferujący turystom zarówno rośliny, jak i przeróżne akcesoria upiększające dom czy ogródek.
Powrót