10 Wrzesień 2015

Park rozrywki w Kołacinku

Park rozrywki w Kołacinku Kołacinek znajduje się w województwie łódzkim, w gminie Dmosin. Jest to mała miejscowość, która przyciąga do siebie liczne grono młodych turystów ze względu na znajdujący się tu park rozrywki.

Park jurajsko-botaniczny jest propozycją szczególnie atrakcyjną dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Mogą tu przyjrzeć się całkiem ciekawie wyeksponowanym makietom prehistorycznych gadów o naturalnej wielkości, a także odkrywać ich ślady na ścieżce. Oprócz dinozaurów popularnych w tego typu miejscach można tu zobaczyć wynurzającego się z wody plezjozaura, który rzeczywiście robi duże wrażenie na zwiedzających – i tych młodszych, i tych starszych. Znajdujące się przy makietach tabliczki oraz automatyczny lektor przybliżają turystom fakty dotyczące tych dawnych stworzeń. Niewątpliwą atrakcją parku jest możliwość zwiedzania ścieżki ery mezozoicznej z przewodnikiem. Opłata jest wliczona w cenę biletu wstępu. Na ścieżce znajduje się też niewielkie muzeum z wystawą geologiczno-paleontologiczną. Dopełnieniem tematu dinozaurów jest dodatkowo płatna zabawa w paleontologa, podczas której dzieci mogą wyszukiwać w piaskownicy kości małych dinów.

Innymi atrakcjami, na które trzeba dokupić wstęp, jest zabawa w poszukiwaczy złota, przejazd kolejką popularną we wszystkich lunaparkach, a także spacer bajkową ścieżką, na której można oglądać sceny ze znanych bajek. Ścieżkę tę zwiedza się z przewodnikiem.

Ponadto w parku w Kołacinku znajduje się też punkt gastronomiczny, małe place zabaw oraz Folwark z zabytkowymi maszynami.
Park w Kołacinku na pewno nie należy do największych i najpopularniejszych tego typu miejsc w kraju, jest jednak ciekawą propozycją dla dzieci. Z pewnością stanowi dobrą alternatywę dla kolejnego popołudnia przed telewizorem.
Powrót